דף הבית
אודות נועה הופ - דיאטנית
צור קשר
 
ליווי דיאטה אישי
שאלות בנושא פעילות גופנית ודיאטה
שאלות בנושא תזונה נכונה
מאמרים בנושא תזונה ודיאטה
מאמרים בנושא סכרת
מתכונים דיאטטים
מיתוסים בנושא דיאטה
לקוחות מספרים
כיצד לשמור על דיאטה בפסח
תפריט לדוגמא בפסח
קבוצות הרזייה
דף הבית

ליווי דיאטה אישי

מה המשמעות של ליווי דיאטה אישי ומה יתרונותיו ?

במסגרת ליווי הדיאטה האישי הפגישות הן אחד על אחד. יתרונה הגדול של דיאטה אישית הוא המענה, היחס והתמיכה במטופל הן במהלך המפגשים והן במהלך השבוע.
במסגרת ליווי הדיאטה האישי לכל מטופל נבנה תפריט דיאטה אישי וייחודי המותאם מבחינה קלורית לגיל, מין, מידת פעילות גופנית, מצבים מיוחדים כמו הריון, הנקה ועוד. בנוסף תפריט הדיאטה מורכב בהתאם למצבים או קשיים תזונתיים שמעלה המטופל כגון סדר יום עמוס ואי התארגנות עם האוכל, אי רצון או יכולת לבשל ארוחות חמות, אכילה בחוץ במסגרת העבודה ובכלל, אכילה בחדר אוכל מוסדי, אכילה בסופי שבוע, תשוקה לפחמימות וכמובן התאמת התזונה לבעיות רפואיות במידה הצורך.
הייחוד של ליווי דיאטה אישי הוא התמיכה הניתנת למטופל גם במהלך השבוע ולא רק במפגשים השבועיים עצמם.
במהלך השבוע המטופל יכול להרים טלפון אלי ולקבל עידוד, מוטיבציה, חיזוקים, לספר ולשתף בקשיים המתעוררים וגם לשאול שאלות תזונתיות לגבי ערכים קלוריים של מזונות, מה לאכול באירוע או במסעדה מיוחדת שהולך ועוד.
מכיוון שחלק גדול מבעיות האכילה וההשמנה קשורות לרגש, התמיכה הטלפונית באמצע השבוע מאוד חשובה כי בעזרתה המטופל מבין כי הוא יכול לשתף בבעיותיו וכי הוא לא מתמודד לבד בתהליך. התמיכה באמצע השבוע, שאינה ניתנת במסגרות דיאטה אחרות, היא חלק גדול מהצלחת המטופל בתהליך הדיאטה.
על מנת שאוכל להתעמק בסדר היום התזונתי של המטופל, לעקוב ולהשגיח מקרוב על המטופל, אני נעזרת ברישום אכילה שבועי שהוא חלק בלתי נפרד מההצלחה בדיאטה. מהרישום ניתן להבין כמה קלוריות המטופל אוכל, מה העדפותיו התזונתיות, היכן נקודות הקושי, האם אוכל בצורה מאוזנת או חשוף לחסרים תזונתיים ועם כמה קלוריות יכול ומצליח לרדת במשקל.
בכדי לראות תוצאות בדיאטה חשוב להבין שמדובר בתהליך שלוקח זמן ולכן לא מדובר בפגישה בודדת אלא על סדרת מפגשים שבועיים שבהם מתווים את הדרך ומוצאים את הנוסחה הטובה ביותר להצלחה של המטופל בדיאטה.  

צור קשר
דף הביתהדפסה