דף הבית
אודות נועה הופ - דיאטנית
צור קשר
 
ליווי דיאטה אישי
שאלות בנושא פעילות גופנית ודיאטה
שאלות בנושא תזונה נכונה
מאמרים בנושא תזונה ודיאטה
מאמרים בנושא סכרת
מתכונים דיאטטים
מיתוסים בנושא דיאטה
לקוחות מספרים
כיצד לשמור על דיאטה בפסח
תפריט לדוגמא בפסח
קבוצות הרזייה
דף הבית
מאמרים בנושא תזונה ודיאטה

חנוכה, חנוכה חג משמין כל כך

מאמרים בנושא תזונה ודיאטה

חנוכה, חנוכה חג משמין כל כך

 כיצד לעבור את החג בשלום מבלי להשמין?

חג החנוכה עדיין לא החל וכבר כל המרכולים, הקניונים והרחובות מריחים כמו סופגנייה אחת גדולה! אין ספק שהריח ממכר ומן הסתם זה עוד גימיק שיווקי לשדל אותנו הצרכנים (במיוחד השמנים...) לקנות ולא לעמוד בלהט הרגע ואופס... להכניס איזה 500-1000 קלוריות רק על הדרך הביתה...
אז מה עושים ? נמנעים ? לא בהכרח ...

 • חג החנוכה הוא 8 ימים אך זה ממש לא אומר שכל יום צריך להיות חגיגה של אוכל! בחרו מתוך החג יום- יומיים שבו תחרגו מעט מהאוכל הרגיל ומהתפריט היומי ותאפשרו לעצמכם ליהנות ממטעמי החג.
 • הציבו יעדים ריאלים לשבוע השקילה הקרוב. במידה ואתם מאוד אוהבים את מטעמי חג החנוכה..סביר להניח כי יהיה לכם קשה בפיתוי וקשה לרדת במשקל בשבוע זה ..לכן הציבו יעד ריאלי של שמירה על המשקל.
 • היו מודעים לקלוריות שאתם אוכלים. סופגנייה אחת מכילה כ- 500 קלוריות ששוות לארוחת צהריים מלאה.
  לדוגמא, מה כבר אפשר לאכול ב- 500 קלוריות? המון !!!
  - פיתה עם חביתה וחצי קופסת קוטג'
  - 2 כוסות פסטה ברוטב עגבניות עם פרוסת גבינה צהובה מגורדת
  - 1/4 עוף עם כוס ופסטה או אורז
  לכן רגע לפני שאתם טורפים את הסופגנייה בשלושה ביסים עיצרו וחישבו האם היא באמת שווה את זה... ברוב המקרים הריח הרבה יותר ממכר מהטעם.
  מה לגבי סופגניות קטנות ?
  עדיף לאכול סופגנייה אחת גדולה מאשר 2 קטנות. ככל ששטח הפנים של הסופגנייה (ושל כל מזון אחר המטוגן בשמן ) גדול יותר, כך ספיגת השמן בטיגון קטנה יותר באופן יחסי. אל תשכחו שיש גם את הקלוריות של המילוי...הנאכל כפליים כאשר אוכלים 2 סופגניות קטנות.
  מה לגבי לביבה?
  ערכה הקלורי של לביבה תמימה אחת, עומד על כ-150 קלוריות ובינינו קשה להסתפק באחת.
 • במידה ואתם מתכננים ארוחת חג ומתכוונים לארח עשו שלל של סלטים לא משמינים, תאפו מתכונים דלי שומן... אני בטוחה שאתם לא האנשים היחידים שיפיקו מכך תועלת בריאות.
גם אם חרגתם יום אחד זה ממש לא נורא, עדיין תוכלו לרדת במשקל. אל תהפכו חריגה של יום אחד לכדור של שלג שבו תאכלו ללא הפסקה כל השבוע
זיכרו שעדיף לרדת 200 גרם מאשר לא לרדת בכלל ועדיף לשמור על המשקל מאשר לעלות. גם לכם מגיע ליהנות כי הרי לא מדובר בדיאטה אלא בדרך חיים טובה ובריאה לגוף ולנפש.

אז שיהיה חג אורים שמח
שלכם

נועה הופ
דיאטנית קלינית
דף הביתהדפסה