דף הבית
אודות נועה הופ - דיאטנית
צור קשר
 
ליווי דיאטה אישי
שאלות בנושא פעילות גופנית ודיאטה
שאלות בנושא תזונה נכונה
מאמרים בנושא תזונה ודיאטה
מאמרים בנושא סכרת
מתכונים דיאטטים
מיתוסים בנושא דיאטה
לקוחות מספרים
כיצד לשמור על דיאטה בפסח
תפריט לדוגמא בפסח
קבוצות הרזייה
דף הבית
מאמרים בנושא תזונה ודיאטה

ארוחת בוקר כחלק מהרגלי תזונה בריאים

מאמרים בנושא תזונה ודיאטה

ארוחת בוקר כחלק מהרגלי תזונה בריאים
לארוחת הבוקר תפקיד מרכזי בשמירת העירנות, הריכוז, הזיכרון, החיוניות והאפקטיביות במהלך היום. חשיבות האכילה של ארוחת בוקר קבועה, מוזכרת אף בתלמוד ומשויכת למניעה של מחלות רבות - "וכולן- פת שחרית במלח וקיתון של מים מבטלן" "וברך את לחמך ואת מימיך והסירותי מחלה מקרבך" (מסכת בבא קמא צב ע"מ ב ).

מדוע ארוחת הבוקר כה חשובה ?
צום הלילה הנמשך כ- 12 שעות, מרוקן את רוב מאגרי האנרגיה הזמינים בגוף.
ארוחת בוקר שוברת את צום הלילה ( Brake Fast פירושה באנגלית, לשבור את הצום) ולמעשה תורמת לשמירת רמות הסוכר בדם על ידי כך שמונעת את הירידה ברמות הסוכר הגוררת אחריה עצבנות, חוסר ריכוז וחולשה דווקא בבוקר.
מחקרים מעידים כי אכילת ארוחת בוקר מזינה, אצל ילדים ומבוגרים כאחד, תשפר את תפקוד המוח, תעודד למידה, תעלה את ציוני המבחנים, תפחית סימני רעב כמו כאבי בטן וכאבי ראש, תפחית מתח בשרירים ועייפות, תפחית את הסיכון למחלות ולהיעדרות מבית הספר ותסייע לילדים להתרכז טוב יותר ולהשלים משימות מורכבות בבית הספר .
ארוחת בוקר נאותה מספקת תרומה קלורית שמקורה מפחמימות, חלבונים ושומנים ומספקת ויטמינים ומינראלים החשובים כולם להתפתחות וגדילה של ילדים ומתבגרים.
בנוסף אכילת ארוחת בוקר מעלה את קצב חילוף החומרים היומי ולכן מעודדת פעילות מעיים תקינה, ובניגוד לדעות הרווחות, מעודדת ירידה במשקל !

מה מומלץ לאכול בבוקר ?
ארוחת בוקר מאוזנת תשלב בין כל אבות המזון (פחמימות, חלבונים ושומנים).
לדוגמא לפני היציאה לבית הספר : כוס דגני בוקר ( רצוי מלאים ) בשילוב עם חלב 3% ובארוחת 10 :כריך ( רצוי מלחם מלא ) עם גבינה, טונה, פסטרמה או חביתה בשילוב ירק ופרי.
מה לא מומלץ לאכול בבוקר ?
דברי מתיקה כגון שוקולד, עוגיות ועוגות המכילים כמות רבה של פחמימות פשוטות התורמות לעלייה חדה ולא בריאה ברמת הסוכר בדם, שתגרום לתחושת רעב מתמשכת לאורך כל היום.

לסיום הורים יקרים, הקפידו שילדיכם לא יצאו עם בטן ריקה בבוקר לפני ההליכה לבית הספר, והקדישו מספר דקות לילדכם וכמובן לעצמכם בהכנת כריך בריא, מעורר תיאבון, וטעים שיתרום לבריאותכם ולבריאות ילדכם.

דף הביתהדפסה